середа, 30 березня 2011 р.

Кушнірна машина


Для зшивання шкурок на пластини використовується машина 10-Б класу ПМЗ. Її називають кушнірною. Це машина ланцюгового однониткового обметувального  стібка. Вона призначена для зшивання шкірок, деталей хутрового крою, а також для зшивання хутрових деталей з деталями зі шкіри, замші та інших матеріалів. Основними робочими органами цієї машини є голководій, голка, гачок, ниткопритягувач і ведучий диск.

 
При роботі машини голка 3, укріплена в голководію, проколює шкіряну тканину, протягує через неї нитку, яка при зворотному русі голки утворює петлю. Її підхоплює гачок, збільшує розмір петлі, піднімає догори і перекидає через краї зшивання шкірок, ставить петлю з іншого боку матеріалу перед голкою, приймаючи таким чином вихідне положення. Утворення стібка закінчується в той момент, коли голка при наступному поступальному русі для проколу шкіряної тканини проходить через петлю. Гачок піднімається і, роблячи коливальний рух, скидає петлю, а ниткопритягувач притискає нитку до краю матеріалу. Ведучий 2 і ведений 1 диски пересувають скріплений матеріал на величину стібка.

Швейна машина 10-Б класу має механізм натягу нитки і регулятор частоти стібка, що дозволяють зшивати хутрові шкурки з шкіряною тканиною різної товщини, а також пристрій для обмеження висоти шва.


При зшиванні шкурок і деталей волосяний покрив не повинен потрапляти в нитковий шов. Цього можна досягти при дотриманні деяких прийомів, або використовуючи спеціальні пристосування. На малюнку 3 показаний прийом зшивання деталей із заправкою волосся вказівним пальцем лівої руки.


При зшиванні деталей крою, який має м'який волосяний покрив (наприклад, шкурки кролика і т.д.) можна застосувати волосозаправний пневматичний пристрій, який показаний на малюнку 4. Це пристрій встановлюється ліворуч від голковадія. За допомогою сопла, яке може повертатися і приймати необхідне положення, волосся засмоктується між деталями під час їх зшивання.
   Приємного читання і цікавої праці!
 
Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...