субота, 3 вересня 2011 р.

Вологе чищення хутра

Планета Земля завершила свій черговий круг навколо сонечка, а це значить, що настала весна, а за нею прийде літо, і наші хутряні шуби, кожушки, шапки нам не знадобляться майже півроку. З любов'ю ми їх обирали в магазині, носили з гордістю, а тепер прийшов час правильно підготувати їх до літнього зберігання, щоб у новому сезоні вони продовжували дарувати нам радість і задоволення.

Після закінчення сезону потрібно провести ревізію своїх хутрових виробів. Провітріть хутровий виріб на відкритому повітрі, витрусіть, акуратно вибийте, добре очистіть від пилу і забруднень, почешіть металевим гребінцем і протріть чистою сухою щіткою. Якщо виріб сильно забруднений, то його краще віддати у спеціальну хімчистку.

Але, почистити хутровий виріб можна і в домашніх умовах. Як? Пропоную почитати.


Великі хутрові вироби (жіночі та дитячі пальта, жакети, пелерини) піддають загальному або місцевому чищенню.

При місцевому чищенню хутро обробляють на найбільш забруднених ділянках, способами про які Ви прочитаєте у цій статті.

У домашніх умовах можна чистити злегка забруднені і засмальцьовані хутрові вироби. У міських умовах, де більше пилу, їх слід чистити частіше, ніж у сільській місцевості. Зазвичай рекомендується чистити вироби не рідше одного разу на рік - після закінчення зимового сезону, перед пакуванням їх на літнє зберігання.

Для чищення хутрових виробів застосовують різні тверді пористі і порошкоподібні матеріали, а також спеціальні органічні розчинники. Перевагу слід віддати пористим очищуючим матеріалам, які можуть адсорбувати (вбирати) часточки бруду. Такі матеріали рівномірно очищають волосяний покрив, шліфують його, завдяки чому поліпшується блиск.

Волосяний покрив невеликих виробів можна очистити, протираючи поверхню чистою ганчіркою змоченою в бензині. Довговолосі хутра протирають у напрямку росту волосся, коротковолосі - проти волосся, але не завжди в одному напрямку, краще у різних напрямах.
Після обробки волосяного покриву слід просушити виріб при кімнатній температурі, а потім розчесати гребінцем з рідкими зубцями.

Плями від жиру і поту на хутрі можна відчистити сумішшю нашатирного спирту з кухонною сіллю (1 чайна ложка нашатирю і 3 чайні ложки кухонної солі на півлітра води) або сумішшю денатурованого спирту і нашатирного спирту в рівних частинах. Чисту ганчірочку (бязь, фланель) або одежну щітку змочують одним з цих розчинів і протирають хутро до зникнення плями. Потім хутро просушують і розчісують. Розчісувати треба дуже обережно, щоб не пошкодити спутаний волос.

Хутро можна чистити також і сухим методом.

Як почистити засмальцьовані хутрові шапки і коміри Ви прочитаєте тут, а дізнатися як боротися зі зволочуваністю хутра можна тут.

Приємного читання і гарного Вам  настрою!


Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...