субота, 10 вересня 2011 р.

Сухе чищення хутра

Пил і забруднення з головних уборів видаляють щіткою. Сушать головні убори на вкладишах-кільцях, зроблених з щільного картону.Якщо шуба дуже запилена, її потрібно розкласти на мокрому простирадлі хутром вниз і енергійно вибити тріпачкою.
Загальне очищення хутра необхідне для надання свіжості волосяного покриву по всій площі виробу. Для цієї мети використовують тирсу твердих листових порід дерев (берези, бука, дуба), пшеничні висівки, пористий пінополістирол (не дуже жорсткий) та інші пористі матеріали. Ні в якому разі не можна використовувати тирсу від хвойних порід дерев, тому що вони містять смоляні речовини. Тирсу потрібно брати світлу, без пилу, великих частин дерева і гнилі. Для поліпшення чистячих властивостей її попередньо злегка змочують бензином, уайт-спіритом або скипидаром.
Чистка тирсою відбувається наступним чином: невелику частину тирси (1-2 склянки) насипають на невелику ділянку хутра і протирають рукою або щіткою для одягу, поступово додаючи нові порції чистої тирси, обробляють весь виріб. Сильно забруднені місця протирають 2-3 рази, так щоб відновити блиск волосяного покриву. Потім тирсу витрушують, вибивають тонким, гнучким прутиком або тріпачкою і ретельно розчісують гребінцем.
Добрі чистячі властивості має поролон. Ним можна чистити як великі, так і маленькі вироби. Застосовують поролон у вигляді крихт, і дуже дрібних шматочків.Чистка поролоновою крихтою аналогічна чищенню тирсою. Таку чистку можна застосовувати для сильно забруднених виробів, так як крихта проникає в товщу хутра, адсорбує (вбирає) забруднення, які осіли на стрижнях волосу.
Шматками поролону зручно чистити злегка забруднені вироби, тобто тільки зі забрудненими кінчиками волосу. При чищенні шматками поролону рухи руки повинні бути спрямовані в одну сторону (за напрямком волосу). Забруднені шматки поролону міняють на чисті.
Для чищення хутрових виробів, виготовлених з шкурок з білим волосом (норка, песець, біла хутрова овчина) рекомендується особливо ретельно підбирати тирсу за якістю: вона не повинна містити пил і механічних забруднень. Білі вироби також можна чистити картопляним борошном (крохмалем), манною крупою. Після чищення виріб витрушують і ретельно розчісують волос.
Після чистки хутрового вирібу вологим або сухим методами, чисте хутро повинне мати рівномірний, нерізкий блиск по всій площі. Наявність матових плям на поверхні виробу вказує на недостатньо якісну чистку, або на те, що на цій ділянці волос піддавався руйнуванню.

У першому випадку доцільно провести додаткову чистку розчинником (бензином, скипидаром), у другому - відновлення блиску - неможливо. Для поліпшення блиску волосу можна використовувати оцтову есенції. Хутро протирають чистою ганчіркою, злегка змоченою есенції.
Вироби з хутра бобра, видри, крота чистять сухим гарячим піском. Розкладіть виріб хутром на столі, посипте песком і протріть рукою. Брудний пісок витрусіть, і знову насипте чистий. Проробляйте так стільки разів, поки виріб не стане чистим.
Як чистити засмальцьовані коміри Ви прочитаєте тут, а як виконати дрібний ремонт тут.
Бажаю приємного читання й гарного настрою!
Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...