неділя, 18 вересня 2011 р.

Дрібний ремонт хутрових виробів

Почистивши і витрусивши хутрову шубу від пилу, перед тим як упакувати її на зберігання, треба обов'язково перевірити цілісність швів і відсутність розривів. Місцеві розриви шкірної тканини і швів - це результат високих динамічних навантажень на окремі частини виробу. Їх поява викликає необхідність ремонту.
Розрізняють дрібний ремонт шуби, при якому не потрібно додатково використовувати хутряні шкурки, і великий - коли замість зношених вставляють нові шкірки.При дрібному ремонті невеликі розриви шкірної тканини чи місцеве пошкодження швів рекомендується зашивати з боку шкірної тканини обметувальним стібком, для чого попередньо акуратно підпорюють підкладку і прокладковий матеріал. Для виконання швів використовують бавовняні нитки № 60-80, або нитки 100% поліестр № 80-100.
Щоб знову утворений шов не було видно зі сторони волосяного покриву і щоб він не погіршував зовнішній вигляд виробу, при зшиванні місць розривів, волос слід заправляти всередину, так щоб він не потрапляв у шов. Дуже дрібні розриви шкірної тканини (довжиною 1-3 см) можна зашити зі сторони волосяного покриву. Волос в місцях розриву слід розчесати в дві сторони і, притримуючи його, акуратно, без зайвого натягу зашити розрив простим швом через край, захоплюючи шкіру ниткою.


Обметувальний шов виконують справа наліво. Краї двох  шкірок. які зшиваються складають волосом усередину так, щоб під час зшивання волос не було видно. Голка повинна проколоти обидві шкіри в напрямку до себе. Після витягування з протилежної сторони шкіри голку з ниткою переносять через краї, що зшиваються і знову проколюють від себе на рівній відстані. Щільність стібка і глибина проколу залежать від товщини  тканини шкіри.

Шов встик є різновидом обметувального шва.  Краї шкір, які зшиваються, кладуть на вказівний палець лівої руки і великим пальцем притискують зверху. Волос заправляють між краями  шкірок. які зшиваються. Під час виконання стібка справа наліво великим пальцем зсувають одну шкуру по відношенню до іншої. Голкою проколюють шкіру в напрямку до себе.

Польський шов - це кушнірський шов, що виконується справа наліво.Краї двох  шкірок, які зшиваються, складають волосяним покривом всередину. Голкою проколюють обидва шари шкіри, а після протягування нитки її вводять в те ж саме місце вдруге. Наступний стібок виконують на деякій відстані від першого. Послідовність стібків: два проколювання голкою і перекидання нитки до себе, і так поперемінно.

Усі ручні роботи по зшиванню хутряних шкурок треба обов'язково виконувати з наперстком.

Бажаю успіху в роботі!
1 коментар:

Мар'яна Бранець сказав...

Дуже цікава і корисна інформація)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...